Beton Color – innowacyjny sposób renowacji

Barwienie betonu to innowacyjny sposób renowacji posadzek betonowych.

Używając preparatu firmy Klindex – Beton Color, który jest skoncentrowanym proszkiem do barwienia posadzek przemysłowych  i lastrykowych jesteśmy w stanie odświeżyć nawet najbardziej zaniedbaną podłogę betonową. To nie jest zwykła farba, która koloruje posadzkę. Beton Color to barwienie betonu za pomocą specjalnego proszku, który łączy się z acetonem tworząc roztwór roboczy – pigment. Standardowe opakowanie pozwala na uzyskanie 4 litrów roztworu farby gotowej do użycia.

Barwienie betonu jest reakcją chemiczną.

To jest odpowiedź na najczęściej zadawane pytanie odnośnie użyteczności takiej posadzki. Ponieważ barwienie betonu to reakcja chemiczna dlatego uzyskany kolor jest trwały. Należy zauważyć iż posadzki betonowe mają różny odcień szarości zalecane jest przeprowadzenie próby w mniej widocznym miejscu w celu oceny intensywności oraz jasności żądanego koloru w konfrontacji z odcieniem szarości jaki posiada użytkowana przez państwa posadzka. Ten sam kolor na różnych odcieniach szarości może dać jaśniejszy lub ciemniejszy rezultat.

Paleta barw

Dostępna jest szeroka paleta barw, szczegóły prezentuje obraz poniżej gdzie zastosowano próbki kolorów na posadzce betonowej. Uwaga każda posadzka reaguje indywidualnie z barwnikiem, dlatego firma Klindex rekomenduje zawsze przeprowadzenie testu na małej powierzchni w celu weryfikacji uzyskanego koloru z wymaganiami klienta.

Przygotowanie Posadzki

Każda posadzka przemysłowa musi zostać odpowiednio przygotowana do procesu jej koloryzacji. Należy używać profesjonalnych segmentów diamentowych oraz odpowiednio dobranych szlifierek aby po wstępnym szlifowaniu uzyskać efekt lekkiego otwarcia betonu bez efektu pylenia oraz po wcześniejszej eliminacji rys i przebarwień.

Sposób użycia

Nakładanie metodą natryskową na beton uprzednio oczyszczony, odkurzony oraz odtłuszczony. Najlepszy efekt uzyskuje się w procesie szlifowania na maszynie Levighetor Max SC po gradacji 200 lub 400. Na sam koniec używa się polerki wysokoobrotowej Hurrikane w celu wybłyszczenia betonu oraz utwardzenia impregnatu.

Trwałość

Posadzki wykonane w technologii Beton Color są bardzo trwałe, przy założeniu że podłoga jest zaimpregnowana oraz utrzymywana w czystości. Barwienie betonu oraz jego trwałość uzyskuje się poprzez zamknięcie koloru wewnątrz posadzki, dlatego jej ścieralność jest bardzo ograniczona. Używanie profesjonalnych preparatów chemicznych dedykowanych do posadzek betonowych zwiększa żywotność koloryzacji posadzki

Zastosowanie

logo firmy
oznaczanie wyjść ewakuacyjnych
tworzenie obszarów roboczych w różnych kolorach
trasa dla wózków widłowych

Wykonanie

Jeżeli zależy państwu na szybkim i solidnym wykonaniu koloryzacji prosimy o kontakt z nami w celu przekierowania do certyfikowanej firmy
Prowadzimy również szkolenia z renowacji i kolorowania posadzek betonowych.

Proces koloryzacji posadzki betonowej w technologii Klindex

Więcej szczegółów odnośnie szkoleń znajduje się w dziale Szkolenia

Czas realizacji uzależniony jest od wielkości powierzchni, stopnia jej uszkodzenia, żądanego standardu wybłyszczenia oraz charakterystyki obiektu – pusta hala czy ciężko dostępny magazyn z regałami.
Ceny doboierane sa indywidualnie po wykonaniu próby