Technologie

Impregnacja marmuru

Impregnacja marmuru jest to jeden z zabiegów stosowany w ochronie powierzchni kamiennej. Celem dobrze przeprowadzonej impregnacji jest ograniczenie przed przenikaniem wewnątrz struktur posadzki zabrudzeń bądź cieczy. Impregnacja marmuru to również odporność na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne. Zaimpregnowana posadzka dużo lepiej reaguje na zmiany temperatury otoczenia oraz szok termiczny spowodowany jej podgrzewaniem wewnątrz obiektu lub zamrażaniem na zewnątrz. Impregnacja wodna vs Impregnacja rozpuszczalnikowa Wiele preparatów impregnujących dostępnych jest w wersji .

Renowacja posadzki w mroźni -27C

Renowacja posadzki w chłodni. Coraz częściej dostajemy zapytania odnośnie doczyszczania mroźni, czyli renowacji posadzki betonowej w chłodniach przemysłowych. Właściciele obiektów mają duży problem z nawarstwiającymi się odpadami spożywczymi, które zalegają w postaci twardych jak skała chropowatych wypustków. Mentalnie kiedy słyszymy o renowacji posadzki betonowej, mamy na myśli ścięcie warstwy mleczka cementowego, odsłonięcie kruszywa i jego wybłyszczenie. W tym konkretnym przypadku sytuacja wygląda zdecydowanie inaczej. Nikt nie myśli o szlifowaniu .

Renowacja schodów

Doczyszczanie schodów. Renowacja schodów jak zabrać się za ten temat ? Poniżej przedstawiamy kilka danych, które mogą pomóc przy procesie odnawiania tych znienawidzonych przez każdego inwestora elementów ciągów komunikacyjnych. Na sam początek należy przyjrzeć się budowie schodów, aby mieć lepsze wyobrażenie na jakie trudności możemy napotkać podczas ich odświeżania. Oceniamy zakres prac, sprawdzamy dane techniczne schodów. Zaczynamy od oceny materiału z jakiego są zbudowane schody, tutaj możemy napotkać bardzo .

Proszki polerskie – Przegląd i opis

Proszki polerskie, służą do przeprowadzania procesu wybłyszczania. Jest to bardzo popularny temat wśród wykonawców. Już podczas szkolenia można zauważyć zakłopotanie wynikające z różnorodności oferowanych proszków polerskich. Niestety nie ma jednego idealnego rozwiązania na każdy rodzaj posadzki. Oczywiście można wyróżnić produkty bardziej i mniej uniwersalne, ale opieranie się na jednym proszku może sprawić że bardzo szybko polegniemy na próbie wybłyszczenia posadzki. Dlatego Klindex w swojej ofercie posiada 10 proszków polerskich. .

Triple K. Szorowarka do kamienia

Trzygłowicowa duża szorowarka do renowacji ciągów komunikacyjnych. Triple K to duża szorowarka do kamienia, jednofazowa o zmiennej prędkości. Dzięki zastosowaniu 3 punktów doskonale nadaje się do pracy również z  niedoświadczonym operatorem, którego wydajność jest potrojona dzięki trzem głowicom szorującym. W dobie galerii handlowych, których powierzchnia zwiększa się z roku na rok, zaistniała potrzeba stworzenia systemu szybkiej i taniej pielęgnacji posadzek. Szerokość pracy prezentowanej maszyny wynosi 123cm, jest to najlepsze .

Pady diamentowe i ich rodzaje

Pady diamentowe to bardzo popularna metoda renowacji posadzek kamiennych i przemysłowych. W tym przypadku słowo „renowacja” jest trochę nadużywane, ale dla uświadomienia różnić w działaniu padów diamentowych możemy przyjąć że są one w stanie przeprowadzić proces renowacji. Firma Klindex posiada w swojej ofercie aż 5 rodzajów padów. Dlaczego aż tyle ?, no cóż wychodzimy z założenia że nie ma jednego dobrego rozwiązania na każdą posadzkę. Podobnie jest z naszymi .
Maxi Quadra

Maxi Quadra – prostokątna głowica

Prostokątna głowica jest idealna do szlifowania i polerowania przy ścianie oraz narożnikach. Szlifuje, poleruje, myje i doczyszcza. Przyjazna dla środowiska: zmniejsza zużycie wody i środków chemicznych. Maxi Quadra, potężna maszyna jednoszczotkowa do pielęgnacji podłogi. Prostokątna głowica o średnicy 20 “lub 28” jest idealna do pracy zarówno z wodą jak i bez. Dzięki pełnej gamie narzędzi Maxi Quadra nadaje się do wielu zastosowań: szlifowanie i polerowanie różnych powierzchniach, takich jak drewno, marmur, .

Beton Color – innowacyjny sposób renowacji

Barwienie betonu to innowacyjny sposób renowacji posadzek betonowych. Używając preparatu firmy Klindex – Beton Color, który jest skoncentrowanym proszkiem do barwienia posadzek przemysłowych  i lastrykowych jesteśmy w stanie odświeżyć nawet najbardziej zaniedbaną podłogę betonową. To nie jest zwykła farba, która koloruje posadzkę. Beton Color to barwienie betonu za pomocą specjalnego proszku, który łączy się z acetonem tworząc roztwór roboczy – pigment. Standardowe opakowanie pozwala na uzyskanie 4 litrów roztworu .

Miernik połysku – niezawodny, mocny i precyzyjny

Klindex wprowadza nową generację inteligentnych połyskomierzy, które są niezawodne, mocne i precyzyjne. Kolejny unikalny produkt firmy Klindex nie zastąpiony podczas wykonywania profesjonalnych renowacji posadzek kamiennych! Jest to niezastąpione urządzenie wykorzystywane podczas polerowania marmuru czy granitu. Umożliwia utrzymanie jednego standardu wybłyszczenia jak również pozwala na obiektywną ocenę wykonanej pracy. Cechy produktu: automatyczny start automatyczna kalibracja inteligentna statystyka inteligentna korekcja automatyczne wyłączenie automatyczne detekcje inteligentne ładowanie wygodny w użyciu za pomocą .