Pady diamentowe i ich rodzaje

Pady diamentowe to bardzo popularna metoda renowacji posadzek kamiennych i przemysłowych.

W tym przypadku słowo „renowacja” jest trochę nadużywane, ale dla uświadomienia różnić w działaniu padów diamentowych możemy przyjąć że są one w stanie przeprowadzić proces renowacji.

Firma Klindex posiada w swojej ofercie aż 5 rodzajów padów. Dlaczego aż tyle ?, no cóż wychodzimy z założenia że nie ma jednego dobrego rozwiązania na każdą posadzkę. Podobnie jest z naszymi maszynami szlifierskimi oraz diamentami do obróbki kamienia czy lastryka. Charakterystyka posadzek jest tak różnorodna, że nie jesteśmy w stanie dobrać uniwersalnej technologii dla jasnego marmuru w domku jednorodzinnym, czarnego granitu w galerii czy betonu z posypką w centrum logistycznym.

Wracając do tematu głównego, posiadamy następujące pady diamentowe:

SUPERSHINE PLUS, SUPERSHINE SOFT, KING KONC, ELICA I SUPERCLEAN

Zastosowanie padów:

SUPERSHINE PLUS – Renowacja posadzki marmurowej oraz codzienna pielęgnacja

SUPERSHINE SOFT– Renowacja posadzki marmurowej, lastrykowej I betonowej

KING KONC – Renowacja posadzki betonowej w metodzie high speed, przy użyciu polerki

ELICA – Renowacja posadzki betonowej I lastrykowej

SUPERCLEAN – Codzienne utrzymanie posadzki marmurowej, lastrykowej

Jak widać, w zależności od rodzaju zastosowanych maszyny szorowarka 155obr czy polerka 1500obr, jak również od rodzaju posiadanej posadzki – marmur czy beton oraz żądanego efektu, posadzka lekki chropowata tzw. „skórka pomarańcza” czy idealnie splantowana, powinniśmy stosować różne pady diamentowe.

Co z tą renowacją.

Pady diamentowe zostały stworzone z myślą o klientach końcowych jako skuteczny środek do utrzymania połysku na posadzce. Niektóre firmy próbują za ich pomocą przeprowadzać proces szlifowania, co jest pojęciem błędnym ponieważ żadne pady nie są w stanie przeprowadzić procesu plantowania podłogi. Skutkiem źle splantowanej posadzki będą górki i dołki, czyli efekt falowania podłoża, jak również widoczne głębokie rysy i przebarwienia.
Jeżeli zależy nam na idealnym połysku, braku uskoków oraz rys to musimy zainwestować w usługę szlifowania z wykorzystaniem ciężkich maszyn z głowicą planetarną takich jak Levighetor 640 TOP

 

Niektóre pady nadają się wyłącznie do potrzymania połysku w codziennym myciu obiektu, inne potrafią lekko splantować posadzkę usuwając drobne rysy i przebarwienia, ale wszystkie z nich posiadają w swojej strukturze diamenty i różnej gramaturze, dlatego ich używanie powinno być zawsze skonsultowane z osobą lub firmą zajmującą się profesjonalna renowacja posadzek.